O ONEWHEEL 2018-03-18T20:22:52+00:00

Onewheel & Future Motion

Future Motion Inc – firma, która stworzyła Onewheela została założona w 2013 roku w Santa Cruz w Kalifornii. Jej głównym celem, było wynalezienie nowych sposobów poruszania się, które nie tylko będą bardziej efektywne ale również dostarczą znacznie więcej przyjemności w codziennym użytkowaniu. Tak powstało pierwsze dziecko firmy – Onewheel. Perfekcyjny design połączony z niespotykanymi dotąd rozwiązaniami technologicznymi otwiera nową dziedzinę w sportach deskowych. To urządzenie, które spełnia wszelkie wymogi szybkiego i łatwego przemieszczania się a jednocześnie daje odczucia ślizgania się po głębokim puchu na snowboardzie. W dodatku nawet jeżeli do tej pory sporty deskowe były Ci obce, Onewheel zadziwi Cię swoją prostotą prowadzenia.

Wracając do historii firmy, Onewheel pojawił się na Kickstarterze w styczniu 2014 roku i dzięki niesamowitej ilości wspierających użytkowników stał się od razu sukcesem. W zaledwie trzy tygodnie kampania przyniosła minimalne 100,000 dolarów, by finalnie przekroczyć 630,000.

Do dziś Future Motion pozostaje prywatną firmą zlokalizowaną w Santa Cruz (Kalifornia) wierną swoim pierwotnym ideałom.

Kyle Doerksen

Założyciel Future Motion Inc i twórca Onewheel

Twórca Onehweela Kyle Doerksen zanim rzucił wszystko i rozpoczął prace nad Onewheelem był cenionym inżynierem z 8-letnim doświadczeniem w innowacyjnej firmie IDEO. Wcześniej zdobył liczne tytuły inżynierskie na uniwersytecie Standford w USA. Idea powstania Onewheela zrodziła się w momencie gdy przemierzał mile do pracy i wspominał swoje snowboardowe dzieciństwo w Górach Skalistych. Od tego momentu, dzieliła go już chwila od połączenia jego inżynierskiej pasji z feelingiem jazdy na snowboardzie.

kingofwake.pl | proSurf.com.pl

W 2017 roku jako firma kingofwake.pl / proSurf.com.pl zostaliśmy ekskluzywnym importerem produktów Future Motion na Polskę, w tym m.in. Onewheela. Kingofwake.pl od lat specjalizuje się w dystrybucji najlepszych i najbardziej innowacyjnych produktów na świecie i dodanie produktów Future Motion było naturalnym krokiem w rozwoju naszej firmy.